wersja polska wersja angielska

WARSZTATY EDUKACYJNE W MUZEUM ANIMACJI

W środę, 2 października, łódzka młodzież z dwóch szkół podstawowych, wzięła udział w warsztatach w Muzeum Animacji. Uczniowie dowiedzieli się co to jest animacja, wykonali scenografię z elementami folkowymi oraz mieli możliwość zrobienia filmu metodą poklatkową.
Zajęcia zapoczątkowała projekcjąa filmu nagrodzonego Oscarem w 2007r. pt. „Piotruś i Wilk”.
Galeria:Muzeum Animacji
Uczniowie byli bardzo zadowoleni i często na ich twarzach pojawiał się uśmiech. Kolejną animacją, którą można było obejrzeć to „Zajączek Parauszek”.

Po obejrzeniu obu produkcji, dzieci przeszły do zwiedzania muzeum. Zwiedzający dowiedzieli się co jest potrzebne do powstania filmu poklatowego oraz z jakich materiałów są robione lalki do bajek. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia scenografii z wcześniej oglądanego filmu „Piotruś i Wilk”. Następnie każdy mógł przyczynić się do zrobienia jedno sekundowej sceny filmu, na które składało się 24 zdjęcia.
Po obejrzeniu wszystkich eksponatów oraz scenografii, uczniowie przeszli do sali warsztatowej, gdzie każdy mógł sprawdzić się w roli scenografa i zbudować swoją scenografię z elementami folkowymi.
Uczestnicy warsztatów świetnie się bawili, po zakończeniu warsztatów mogli zabrać ze sobą swoje dzieła. Od tamtej pory uTaraz uczniowie mogą się pochwalić nie tylko tym, że widziały plany zdjęciowe najbardziej znanych polskich bajek tj. „Miś Uszatek” i „Pik Pok”, ale także wiedzą jak taki plan stworzyć.

В середу 2 жовтня в музеї анімації відбувся семінар, у якому взяли участь учні початкових шкіл міста Лодзь. Учасники дізналися з яких етапів складається створення мультиплікації. Заняття розпочався з перегляду двух фільмів "Зайчик Параушек" та "Петя і вовк", який отримав Оскар в 2007 році. Діти були задоволені та вражені побаченим, оскільки для створення однієї секунди фільму необхідно зробити 24 зображеннь, які потім змонтувати в одну сцену. Побачивши всі експонати та пейзажі, діти вирушили в майстерню , де створили коротенький фільм з єлементами фолку.
Starsze wiadomości:   12


Patronat honorowy Projekt dofinansowany przez:
     


<
Patronat medialny: Sponsorzy
               


Nasi partnerzy: