wersja polska wersja angielska

FESTIWAL FOLKOWY ZAPRASZA! INAUGURACJA FESTIWALU FOLKOWE INSPIRACJE

2 października na dziedzińcu zabytkowego kompleksu pofabrycznego, zaś dziś centrum handlowego Manufaktura, swoje talenty i kreatywność pokazywali artyści z 11 państw. Koncert zainaugurował III Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych „Folkowe Inspiracje”. W tym roku, przez utalentowaną młodzież reprezentowane były: Ukraina, Białoruś, Łotwa, Rosja, Palestyna, Gruzja, Kenia, Republika Czeska, Słowenia, Holandia i oczywiście Polska.
O godzinie 15:00 rozpoczął się koncert otwierający festiwal „Dźwięki Kontynentów”. Artyści prezentowali swój region poprzez taniec i śpiew. Festiwal zgromadził nie tylko ludzi z Europy, ale także z innych kontynentów.
Galeria: Inauguracja Festiwalu, Manufaktura
Każdy występ oddalał nas od codziennego życia a zachęcał do odkrywania nowych kultur. W tej podróży po kontynentach pomagały nam: „Namysto”(Równe, Ukraina), „Złote Struny” (Kijów, Ukraina), widzów zachwycił łotewski zespół „Juras Akmentini” ( z miasta Venspils ), białoruski zespół folklorystyczny z Mińska „Pesenka” i młody duet „Action” (Ługańsk, Ukraina). Zgodnie przyznajemy, że serca zabiły nam szybciej podczas śpiewu i tańca uczestników z Gruzji (Grupa «Ge -Folk I», « Ge -Folk II », Tbilisi),wspaniali byli również tancerze z Palestyny czyli grupa „Baqoun”, i oczywiście nikt nie był obojętny na zespół tańca „Barvinok” (Ługańsk, Ukraina) oraz „Flamingo” (Kijów, Ukraina). Publiczność była zaskoczona profesjonalizmem i umiejętnościami tych grup. Falę oklasków otrzymały dziewczyny z teatru młody „Debiut” (Krzyworoska , Ukraina). Polskę reprezentowała grupa „Poltex” z Łodzi, HZA Krajki oraz Zespół Tańca Współczesnego .
Festiwal oficjalnie zaczął się od zaplecenia folkowego warkocza i wzniesienia go ponad scenę i publiczność. Tej uroczystości towarzyszyli pani Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska i Wiceprezydent Miasta Łodzi Krzysztof Piątkowski . To jednak nie był koniec atrakcji. Po zakończeniu koncertu publiczność miała okazję sama znaleźć się w roli artystów! A to za sprawą tanecznego flashmoba, w którym ponad 40 osób zatańczyło wspólnie do znanej melodii folkowej. Uroczystość zakończyła się fantastycznym fire show w wykonaniu ulicznego teatru „DH” z Pałacu Młodzieży.
Starsze wiadomości:   12


Patronat honorowy Projekt dofinansowany przez:
     


<
Patronat medialny: Sponsorzy
               


Nasi partnerzy: