wersja polska wersja angielska
KONCERT GALOWY - CZYLI FOLKOWA BIESIADA!

      Po pięciu bardzo folkowych dniach, pełnych atrakcji, wrażeń, dźwięku, tańca i kolorów nadszedł czas na podsumowanie naszego festiwalu. Uroczysty koncert galowy odbył się w sobotę w Klubie Wytwórnia, który jest jednym z najważniejszych miejsc koncertowych na mapie Łodzi.
      W trakcie widowiska Jury przedstawiło wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach o główne trofea festiwalu: Złotą, Srebrną i Brązową Łódkę i wręczyło specjalnie przygotowana na tę okazję statuetki oraz nagrody. Kilkudziesięciu artystów z Białorusi, Słowenii, Ukrainy, Kirgistanu, Polski, po raz ostatni w tej edycji festiwalu stanęło na scenie, by zaprezentować swoje umiejętności wokalne, taneczne i instrumentalne przed wypełnioną po brzegi widownią. Występom towarzyszyły stoiska kulinarne, dzięki którym można było skosztować tradycyjnych polskich smaków. Sponsorem stoisk była firma ZBYSZKO.
     Podczas koncertu finałowego odbyła się również prezentacja etiudy tanecznej przygotowanej przez młodzież polską i ukraińską pod kierunkiem Pani Agnieszki Łuczyńskiej z Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi. Etiuda przygotowana została w ramach projektu „Jak dobrze mieć sąsiada” Widowisko stworzone z prezentacji przygotowanych na Festiwal przez zespoły i solistów z różnych zakątków świata, pozwoliło zgromadzonej publiczności uczestniczyć w wielokulturowym wydarzeniu, które pokazało, jak bliskie są niektóre kultury, a jednocześnie jak pięknie się różnią. Koncert finałowy Festiwalu był prawdziwą ucztą dla oka i ducha.

Patronat honorowy
Patronat medialny
Projekt dofinansowany przez:
Sponsorzy:
Nasi partnerzy: