wersja polska wersja angielska
NA LUDOWO I ROCOWO rozpoczął się II Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych FOLKOWE INSPIRACJE!

Już w godzinach południowych Pałac Młodzieży wypełnił się mnóstwem młodych ludzi, którzy do późnego popołudnia próbowali swych sił w sztkach manualnych, mających swe źródło w folku i folklorze.
I tak można było upleść swój pierwszy koszyk z wikliny, zrobić własnoręcznie ozdoby koronkowe, odkryć uroki sztuki ceramicznej i wziąć udział w szeregu innych warsztatów, takich jak: wokalne, fotograficzne, instrumentalne, teatralne i taneczne.

W tym dniu rozpoczął się również projekt "Jak dobrze mieć sąsiada", dofinansowany przez NCK, w ramach którego młodzież ukraińska i polska przygotowują wspólnie etiudę taneczną. Efekty starań młodych artystów będzie można podziwiać podczas Koncertu Galowego w Klubie Wytórnia.

O 18.00 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie Festiwalu. Uroczystość uświetniły wspaniałe występy zespołów: Sviatki z Białorusi, Barvinoka i Złotych Strun z Ukrainy oraz HZA Krajki i Zespołu POLTEX z Łodzi. Młodzi artyści z grupy CONVIVO pod kierownictwem artystycznym pani Barbary Słabickiej zachwycili publiczność wykonaniem piosenki "Muzyka świata", która została stworzona specjalnie na potrzeby festiwalu. Całość zakończył występ zespołów ZOŁOTAR BAND oraz rockowego zespołu STATYŚCI.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z oficjalnego otwarcia Festiwalu!

Patronat honorowy
Patronat medialny
Projekt dofinansowany przez:
Sponsorzy:
Nasi partnerzy: